Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Jeugdviscursus Ons Vermaak

terug naar overzicht

Maandag, 4 maart 2019

RIJSSEN - Hengelsportvereniging “Ons Vermaak” uit Rijssen organiseert in de maanden april en mei opnieuw een jeugdviscursus.

Het vissen leeft flink onder de Rijssense jeugd. Dat zien we elk jaar terug in zowel de jeugdwedstrijden als in de jeugdviscursus. Daarom zal ook in 2019 de jeugdviscursus weer georganiseerd worden. We gaan dit jaar net als vorig jaar in april starten zodat de jeugd dan ook maximaal het geleerde in de praktijk kan brengen. We hopen als vereniging de jeugd te stimuleren om er op uit te trekken en te gaan vissen waarbij we ze ook respect voor de natuur en de gevangen vis mee willen geven. 
 
Deze jeugdviscursus is bedoeld voor jonge vissertjes om de beginselen van het vissen met de vaste hengel onder de knie te krijgen. Tijdens de cursus leren de meisjes en jongens verschillende vissen herkennen en hoe deze vissen leven. Ze gaan oefenen met het aanzetten van een haakje aan de lijn, het uitloden van een dobber en samen gaan we een lijntje maken. De lijntjes worden op maat gemaakt voor de eigen hengel van de vissertjes, deze dienen ze de tweede avond mee te brengen. Er wordt uitgelegd hoe lokvoer werkt en hoe aas op de haak wordt gezet. De laatste avond wordt er gevist om het geleerde in de praktijk te brengen waarbij we samen aan de verenigingsvijver gaan vissen. 

De jeugdviscursus wordt gehouden op de dinsdagavonden 16 en 24 april in Speeltuin Irene aan de Vennekesgaarden in Rijssen. De derde avond is op 7 mei en wordt gehouden aan de visvijver gelegen op de hoek van de Nijverdalseweg en de Morsweg. Alle avonden beginnen om 19.00 uur en duren tot ongeveer 20.45 uur. De deelnemers krijgen een informatiepakket mee naar huis. 

De cursus is bedoeld voor jongens en meisjes van 10 tot en met 13 jaar. Het deelnemen aan de jeugdviscursus is voor jeugdleden van Ons Vermaak gratis. Niet-leden kunnen voor of tijdens de cursus lid worden door het aanvragen van een Jeugdvispas. Deze Jeugdvispas kost slechts 8,50 euro, en kan worden aangevraagd via www.onsvermaakrijssen.nl of bij de verkooppunten Hengelsport Rijssen en Rosman Diervoeders. 

Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar, aanmelding is op volgorde van binnenkomst. 

Aanmelden of meer informatie kan door een bericht te sturen naar onsvermaakrijssen@gmail.com. Vermeld bij de aanmelding de roep- en achternaam, het adres, de leeftijd en of de deelnemer al een jeugdvispas heeft van Ons Vermaak Rijssen. Aanmelden vóór 6 april 2019.